messsage Poradnik

Jak dojechać do Warszawy na 4 patentach w autobusie.

Podróż autokarem to dziś często okazja cenowa, żeby stosunkowo wygodnie i szybko pokonać odcinek Warszawa-Białystok-Warszawa. Co prawda znamy takich, którzy zdecydowali się nawet na podróż rowerem, ale to wersja dla fanów ekstremalnych podróży. My wolimy

picture

Dojazd samochodem nie zawsze jest wykonalny, więc odpowiedzią na pytanie: jak dojechać do centrum Warszawy jest... a czy busem można dojechać wygodnie , tak ja samochodem. Otóż można, są nawet autokarowe patenty, żeby na przystanku wysiąść rześkim i wypoczętym po podróży busem. Podajemy 4 patenty na to, aby w autobusie podróżować wygodnie ,a podróż nie była mecząca.

Na co nie pozwala dojazd samochodem, ale bus już tak?

Ceny podróży zachęcają do tego, aby w Polsce wybrać autobusy. Tłumy na dworcach autobusowych świadczą o tym, że ten sposób podróżowania jest bardzo popularny i stosunkowo szybko możemy znaleźć się w każdym polskim mieście: Warszawie, Lublinie, czy Wrocławiu. 

Pytanie jak dojechać do wybranego miasta to jedno, ale... jak dojechać, żeby podróż nie była męcząca… to zupełnie inna kwestia.
Godziny spędzone na pokładzie autokaru można całkiem wygodnie przespać. Tego właśnie nie możesz prowadząc auto. Zatem, jeśli tylko nie cierpisz na chorobę lokomocyjną, to miej ze sobą przenośny i lekki zestaw do spania. W sprzedaży w wielu miejscach są dostępne dmuchane wersje podróżnych poduszek do spania, czy opaski na oczy. Zamiast koca, proponujemy użyć bluzy, czy kurtki, dla tych, którzy są zmarźluchami. 

Na kilka godzin w busie przydadzą się też słuchawki i ulubiona muzyka ze smartfona, a jeśli potrzebujesz ciszy zaopatrz się w zatyczki do uszu. W taki sposób busy mogą stanowić całkiem dobre miejsce regeneracji, a dojechać na miejsce nie czując upływu czasu to swoisty rodzaj teleportacji.

Jak dojechać na patencie drugim, czyli dres code.

Żeby wygodnie korzystać z uroków podróży odpuść sobie pantofle i spodnie ściśnięte paskiem. Busy to nie muzeum, na którego terenie należy wyglądać elegancko - tu można pozwolić sobie na inny dres code. Popularne i stylowe jeansy, chociaż niezastąpione w wielu sytuacjach, w podróży są tylko półśrodkiem. 

Wygodna podróż na dobrym patencie to po prostu dres. Spodnie i wygodna bluza są niezastąpione. Na szczęście obecnie ulice, kawiarnie i miasta są pełne ludzi w tym wygodnym stroju, a dres nie jest już zarezerwowany tylko dla domowych czterech kątów. 

Nie musisz się więc przejmować, że po tym jak wysiądziesz na przystanku w centrum miasta nabędziesz wzbudzać sensację strojem. Wygoda dresu podbija nie tylko sferę podróży, zatem bez oporów stawiaj na wygodę.

Dlaczego przekąski a nie obiad.

Można dojechać do Białegostoku nie umierając z głodu, kiedy nie zdążyliśmy zjeść posiłku? Można i nie polecamy zabierać do autokaru kupionych w biegu kebabów z sosem, burgerów, czy zup zakupionych szybko zmieniając tramwaje w drodze na przystanek busa.

Dlaczego ? 

Są co najmniej 3 powody: 
- po pierwsze zapachy, 
- po drugie trudność w zjedzeniu takiego posiłku, który może wiele pobrudzić podczas jazdy,
 - po trzecie ciężkostrawna dieta może oznaczać niestrawność. 

Realizacja pomysłu na porządny obiad w autokarze musi przybrać inny charakter. Patent trzeci to przekąski, finger foods, drobne i pożywne rzeczy. 
Zachęcamy, aby na pokład autokaru zabierać lekkostrawne przekąski, kanapki domowej roboty (byle nie były z jajkiem, czy rybą), bakalie, a nawet lekkie sałatki, ale bez udziału majonezu. Te podstawowe informacje o żywieniu na terenie autokaru nie dla wszystkich są oczywiste, a mądre dobranie autokarowego menu pozwoli dotrzeć w spokoju z pełnym brzuchem.

Wybierz strategiczne miejsce. 

Linie autokarowe (w tym i Omni-bus) dają możliwość wybrania miejsca, jeżeli odpowiednio wcześniej zarezerwujesz bilety na podróż. Ta opcja daje możliwość wzięcia miejsca, w którym będzie stosunkowo wygodnie, będzie nieco więcej przestrzeni "na nogi". Preferencje wyboru miejsca są różne, ale jeżeli lubicie mieć większą przestrzeń to można celować w miejsce przy środkowym wejściu do busa, nieopodal toalety. Ma to plusy i minusy. Plusy miejsc w okolicy toalety? 

Miejsce nad toaletą - to komfort możliwości obniżenia oparcia, by się zdrzemnąć, bez ryzyka przeszkadzania innym;
Siedzenia naprzeciwko toalety to nieco więcej miejsca na nogi jest możliwość wyprostowania ich podczas podróży; 
Takie miejsca przy swojej konstrukcji mają też półeczkę, na której można odstawić drobiazgi postawić drobiazgi. Plusem jest to ,z e nikt przed Tobą nie odchyli siedzenia i jest blisko do wyjścia;
Toaleta jest tuż obok, więc nie trzeba przepychać się przez cały korytarz. 

Minus jest oczywisty - przy toalecie jest większy ruch.

Patent na spokojnie.

Wielu z podróżnych źle kalkuluje czas dotarcia na przystanek busów. Zazwyczaj jest on ulokowany w centrum, z którym są dobrze skomunikowane wszystkie dzielnice konkretnego miasta. Jednak polecamy dobrze rozplanować czas : bądź przynajmniej 10 minut wcześniej przed planowym odjazdem busa. Dzięki temu spokojniej rozpoczniesz podróż, ale też Twoje emocje, pośpiech i zdenerwowanie nie wpłynie na relacje z innymi podróżnymi czy kierowcą. 

Takie patenty gwarantują, że podróż w autokarze skojarzy się z przyjemnym spędzeniem czasu.