messsage Poradnik

Dlaczego nazywamy się Omni-bus?

„Kup bilety na Omni”. Tak często dziś skraca się naszą nazwę. Słowo omnibus nie jest też zwyczajowo modne. A w nazwie firmy autokarowej to głównie gra słów. Dla nas to jednak coś więcej….

picture

Szukając nazwy analizowaliśmy wiele możliwości i pomysłów. W rezultacie sięgnęliśmy do źródeł motoryzacji. Bo omnibusy istniały naprawdę! Były znaczące w rozwoju dzisiejszych przewozów autokarowych i nie miały nic wspólnego z rozległą wiedzą ogólną.
 Nasza firma nie ma więc związku z wszechwiedzą, nie jesteśmy omnibusami encyklopedii, ale jesteśmy mocni w udanych, bezpiecznych i wygodnych przewozach i podróżach autokarem.

Angielska klasyka i francuska elegancja Omnibusów.

Tani bilet za złotówkę to ukłon Omni-busa w stronę angielskiej klasyki i francuskiej elegancji podróżowania. Na to od lat stawiamy w naszej flocie autokarowej. Inspiracją była historia przewozów pasażerskich. Elegancja, klasyka, wygoda w dobrym stylu, to cele kiedy zapraszamy pasażerów z Warszawy do Białegostoku, czy podjeżdżamy kolejnym busem na przystanek Białystok.
 Wzięły się z pięknej historii pojazdów do przewozów pasażerskich. Dlatego dzisiejsze działania opieramy o istotny dla nas symbol. czyli klasyczny pojazd z przełomu XVIII i XIX  wieku: Omni bus.

Nazwa z tradycją.

Era omnibusów rozpoczęła się już w XVII wieku. Były to autobusy początkowe konne, potem parowe.  Pierwszą w historii motoryzacji regularną komercyjną linię omnibusową łączącą miasto Londyn ze Stanford uruchomiono w 1831 roku. Niedługo później, bo w 1873 roku podano informacje, żę takie pojazdy pojawiły się we Francji. 
Pierwszy autobus był wiec powozem, ale jego pojawienie się to było ogromne wydarzenie i wpłynęło na rozwój komunikacji światowej. Powóz, w zależności od rozmiarów, ciągnięty przez od jednego do trzech koni. Największe modele bez problemu mieściły nawet 42 pasażerów, a niektóre z nich były dwupiętrowe z otwartym dachem. 

Omnibusem na teren imprezy.

Nasza stała trasa Białystok – Warszawa - Białystok też nie jest odarta z historii omnibusów. Można wskazać konkretną datę, kiedy omnibusy przybyły do Polski, a w zasadzie do Warszawy. Pojawiły się w 1822 roku i przewoziły jednorazowo kilkunastoosobowe grupy. 
Działały głównie tylko przy okazji dużych uroczystości. Następnie przewoziły pasażerów na wydarzenia kulturalne: wystawy, koncerty, a często były transportem wewnętrznym i obsługiwały większy teren imprezy. Jednak szybko się rozpowszechniły i w przeciągu 10 lat omnibusy konne stanowiły jedyną, regularną, podmiejską komunikację w Polsce.
Omnibusy to początek dobrze pojętych przewozów autokarowych w Europie  i w naszym kraju. Tuż za nimi, w 1881 roku pojawiły się tramwaje konne. Jednak omnibusy nie odeszły w zapomnienie i trwały obok tramwajów łącząc miasta z miejscowościami podmiejskimi. Stanowiły coś w rodzaju współczesnych kolejek podmiejskich.

Rozwój Omni busa. 

Z upływem czasu nasza motoryzacyjna inspiracji ponosi odpowiedzialności za komfort pasażerów. Jazda po bruku nie była najwygodniejsza, dlatego też na konto wygody i omnibusów miasta zaczęły układać tory na ich trasach. Za tym wydarzeniem nastąpiły zmiany w sprzedaży biletów i jednoczesne powiększenie pojemności taboru. Ze względu na obniżone koszty eksploatacji omnibusy obniżyły ceny biletów z 12 do 5 centów za przejazd, a to był krok do większej dostępności oferty dla obywateli. Z jazdą, która była zarówno przystępna cenowo, jak i komfortowa, minusy zaczęto dostrzegać w innych aspektach.  

Barwy Omni busa.  

Na początku XX wieku, mniej więcej około 1904 roku po Warszawie jeździło aż 128 omnibusów konnych! W 1907 roku Zarząd Tramwajów wykupił dodatkowo 12 omnibusów, które kursowały po mieście między godziną 7.00 a 23.00. Kursowały w żółtych barwach. Stąd też między innymi, konsekwentnie zaczerpnęliśmy barwy flagowe naszej floty autokarowej.  Pochodzi z dobrej tradycji przewozów. Nie trzymamy się tylko jednego. 

Kup bilet na omni. 

Tak jak kiedyś omnibusy były dostosowane do potrzeb społecznych, tak dziś używając tej nazwy czujemy się w obowiązku dbania o dobre tradycje przewozów pasażerskich i staramy się iść tą ścieżką podobnej odpowiedzialności za pasażera. 

Dlatego, kiedy myślisz „kup bilety do Białegostoku”, wystarczy kliknąć na naszej stronie internetowej. Dlatego też wiemy, że zanim powiesz „kup bilety pkp”, to zajrzysz do nas na social media, albo do aktualnosci, bo jesteśmy konkurencyjni. Na bieżąco wychodzimy z dobrą ofertą zakupu biletów i bardziej współpracujemy z klientami. 
Poza tym sprzedaż biletów na nasze rejsy autokarowe to dla nas zaszczyt i tak, jak przed laty w pojazdach konnych, tak teraz w naszych maszynach napędzanych końmi mechanicznymi, staramy się obniżać koszty. To daje pasażerom możliwość kupienia atrakcyjnych biletów. 

Właśnie to wszystko kryje się pod nazwą Omnibus i dla nas jest zobowiązujące.