messsage Poradnik

Długa podróż autokarem - jak się do niej przygotować?

Zakup biletu na autokar to tylko pierwszy krok, jaki powinieneś wykonać przed podróżą tym środkiem transportu. Aby podróż była przyjemna i relaksująca, warto się do niej przygotować. W szczególności gdy jazda potrwa kilka długich godzin.

picture

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają się w długą podróż autokarem, a nie innym środkiem transportu. Połączenie autobusowe daje możliwość zobaczenia większej części kraju, przez który podróżujesz. W większości przypadków jest też najtańszą formą transportu oraz pozwala na zabranie ze sobą dużego bagażu. 


Niektóre wycieczki autokarowe mogą potrwać nawet kilkadziesiąt godzin. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak się do nich przygotować.


  1. Wybieraj przejazd autokarowy nocą

Nocna podróż autokarem to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w przypadku długich tras. Jadąc autokarem w nocy, będziesz mógł trochę pospać, dzięki czemu czas minie nieco szybciej. Oszczędzisz też pieniądze, które wydałbyś na nocleg. 


  1. Ubierz się wygodnie i ciepło

Podczas jazdy autobusem każdy chce czuć się komfortowo. Załóż luźne i wygodne ubranie oraz obuwie, a podróż będzie przyjemniejsza.


Większość autokarów, także w Omni-Busie jest wyposażona w klimatyzację. Jeśli jesteś zmarźlakiem, lepiej byś wziął ze sobą ciepłą bluzę lub sweter. Możesz też spakować lekki kocyk i poduszkę pod kark, by podróżować jeszcze wygodniej.


  1. Spakuj przekąski

Upewnij się, że przed podróżą autokarem spakowałeś swoje ulubione przekąski i napoje. Kupowanie ich na postojach wiąże się z płaceniem wyższych cen. 


  1. Trzymaj cenne rzeczy przy sobie

Najbardziej wartościowe przedmioty trzymaj w bagażu podręcznym. W luku bagażowym są bardziej narażone na zniszczenie. Pieniądze, dokumenty czy laptop lepiej mieć przy sobie. 


  1. Korzystaj z postojów

Podczas długiej podróży autokarem będziesz miał możliwość skorzystania z kilku postojów. Wyjdź na zewnątrz, niezależnie od tego, czy masz na to ochotę, czy nie. Rozprostuj nogi i przespaceruj się wokół pojazdu. Rozciągnięcie się i dotlenienie mózgu zdecydowanie poprawi Twoje samopoczucie.


  1. Zabierz ze sobą rozrywkę

Tablet, książka, czy coś do posłuchania zapewni Ci zajęcie podczas długiej podróży autobusem. Ściągnij kilka audiobooków lub wciągający serial, rozsiądź się wygodnie i korzystaj z kilku godzin dla siebie.


  1. Bądź produktywny

Długie godziny w autobusie możesz też spożytkować na zrobienie czegoś produktywnego. W autokarze panuje spokój, możesz więc swobodnie pracować i nadrobić zaległości.


  1. Spakuj zatyczki do uszu i maskę na oczy

Jeśli twoje połączenie autokarowe ma miejsce w nocy, warto byś wziął ze sobą maskę na oczy, która uchroni od świateł latarni i pojazdów. Zatyczki ograniczą natomiast szum i inne niepożądane dźwięki.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Omni-Busa, oferującego przejazdy autokarowe na linii Warszawa-Białystok.